ქორწინების კუთხით ინტერესი არის შემცირებული, ეს პირდაპირ აისახება პირველი და მეორე შვილის შობადობის სტატისტიკაზე - ირაკლი კობახიძე
შარშან 1000 მოქალაქით მეტი დაბრუნდა საქართველოში, ვიდრე ქვეყნიდან გავიდა, ეს არის მცირე გაუმჯობესება, თუმცა გარკვეული ოპტიმიზმის საფუძველს გვაძლევს - ირაკლი კობახიძე
ძალიან მნიშვნელოვანია, რომ გამკაცრდა საქართველოში უცხოელების დასაქმების პირობები, დაწესდა მთელი რიგი შეზღუდვები, ამ კანონის სათანადოდ აღსრულება ჩვენი პასუხისმგებლობა და ამას თავიდან ბოლომდე უზრუნველვყოფთ - ირაკლი კობახიძე
ბინადრობის ნებართვის მქონე მოქალაქეების 30% რუსეთის მოქალაქეა, შემდეგ ადგილზე არიან ინდოეთი და აზერბაიჯანი, უკრაინის მოქალაქეების რაოდენობა 5.9%-ია, ლტოლვილის სტატუსით კი 25 ათასამდე უკრაინელი ცხოვრობს - ირაკლი კობახიძე
გარემოს ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენლები კაიროში, ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის პროგრამის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრას დაესწრნენ
ზამთრის ოლიმპიადაზე ფიგურულ ციგურაობაში ვერცხლის მედლის მფლობელები - ლუკა ბერულავა და ანასტასია მეტოლკინა, ნახევარ-ნახევარი მილიონი ლარის ოდენობის პრემიას მიიღებენ - ირაკლი კობახიძე
მამულიშვილი - უამრავ ეპითეტს შორის, ალბათ, ესაა ყველაზე სრულად გამომხატველი იმ დამოკიდებულების, გრძნობის, სიყვარულის და ზრუნვის, რაც იყო, არის და იქნება ბიძინა ივანიშვილის ცხოვრების მამოძრავებელი ძალა - შალვა პაპუაშვილი
წამების პრევენციის ევროპული კომიტეტის შეფასებით, საქართველოს ციხეებში არასათანადო მოპყრობის შემთხვევა არ დაფიქსირებულა - იუსტიციის სამინისტრო