საქართველოში ჩემს წინააღმდეგ საქმე უცხოელი პატრონების დავალებით შეთხზეს, - ამის შესახებ საქართველოს ყოფილმა გენერალურმა პროკურორმა, ოთარ რომანოვ - ფარცხალაძემ რუსულ სახელმწიფო გამოცემა „მოსკოვსკი კომსომოლეცთან“ ინტერვიუში განაცხადა.
"მე შეთხზული დანაშაულებისთვის მდევნიან, ისეთი რაღაცებისთვის, რაც არ ჩამიდენია იმისთვის, რომ ჩემი ისტორიული სამშობლო დამაკარგვინონ. საერთაშორისო კრიმინალურმა ორგანიზაციებმა ჩემზე ნადირობა გამოაცხადეს. მე არ მეშინია. ეს ყველაფერი სრულად ამტკიცებს ჩემ მიერ არჩეული გზის სისწორეს. მზად ვარ, ჩვენი შვილების ბედნიერი მომავლისთვის სიცოცხლე გავიღო. მოვიდა დრო, დავივიწყოთ ჩვენი ხალხის მტრების მიერ წარსულში ჩადენილი წყენები. ქართველმა ხალხმა თვალები უნდა გაახილოს და გაიგოს, ვინ მოქმედებს მათი ინტერესების შესაბამისად და ვინ გეგმავს, ემსახუროს უცხოელ ბატონებს, რითაც ანადგურებენ ჩვენს იდენტობას, ცხოვრების წესსა და ერთიანობას. ასე შეგვიძლია ჩვენი სუვერენიტეტის, ტრადიციებისა და რწმენის შენარჩუნება," - თქვა ფარცხალაძემ.
ფარცხალაძე რუსეთსა და საქართველოს "ძმურ ერებად" მოიხსენიებს.
„გრძელი და სახიფათო გზა გავიარე ჩემი სამშობლოს - საქართველოს - სამსახურში. და დღეს ზუსტად იმ წერტილში აღმოვჩნდი, საიდანაც ვიცი, რომ ახალი ფურცელი დაიწყება ძმურ ერებს შორის ურთიერთობაში… მართლმადიდებლური რწმენა გვაერთიანებს… ყველაფერს გავაკეთებ ქართველ და რუს ერებს შორის ძმური ურთიერთობების გასაძლიერებლად, რომელიც პატივისცემაზე, ერთიანობასა და გარე საფრთხეებისთვის ერთობლივ წინააღმდეგობაზეა დაფუძნებული“, - განაცხადა ფარცხალაძემ.