უკრაინის ეროვნული უსაფრთხოებისა და თავდაცვის საბჭოს მდივანი რუსტემ უმეროვი და ფრაქცია „ხალხის მსახურის“ ხელმძღვანელი დავით არახამია იტალიის თავდაცვის მინისტრ გვიდო კროსეტოს, პრემიერ-მინისტრის დიპლომატიურ მრჩეველ ფაბრიციო საჯიოს და იტალიის უსაფრთხოების სააგენტოების წარმომადგენლებს შეხვდნენ. ამის შესახებ უმეროვი სოციალურ ქსელში წერს.
„ჩვენ განვიხილეთ თავდაცვის, ენერგეტიკისა და უკრაინის ეკონომიკური მხარდაჭერა და ასევე შევათანხმეთ ჩვენი პოზიციები თანამშრომლობის შემდგომ ნაბიჯებთან დაკავშირებით“, - დაწერა მან.
ცალკე შეხვედრები ასევე გაიმართა მსხვილი თავდაცვის კომპანიების ხელმძღვანელობასთან.
„ჩვენ განვიხილეთ უკრაინის თავდაცვის ინდუსტრიის გაძლიერება, კერძოდ, ჩვენი ქალაქების დასაცავად საჰაერო თავდაცვის შესაძლებლობების განვითარება“, - დასძინა უმეროვმა.
როგორც ცნობილია, 17-18 თებერვალს, ჟენევაში, უმეროვის ხელმძღვანელობით, უკრაინის დელეგაციამ სამმხრივი უკრაინა-აშშ-რუსეთის ფორმატში სამშვიდობო მოლაპარაკებები გამართა.