იუსტიციის უმაღლესმა საბჭომ 69 მოსამართლეობის მსურველი კანდიდატიდან 32 თანამდებობაზე განაწესა.
კენჭისყრის შედეგად, 32 კანდიდატიდან 29 მოსამართლე უვადოდ განწესდა, დანარჩენი სამი კი, სამწლიანი გამოსაცდელი ვადით.
დღეს არჩეული კანდიდატებიდან სამი იუსტიციის სკოლის ყოფილი მსმენელია, ორი ყოფილი მოსამართლეა, ხოლო დანარჩენი 27 – მოქმედი მოსამართლე.
დღევანდელ კონკურსზე 11 ადგილი ვაკანტურად დარჩა, რადგან კანდიდატებმა ხმათა საჭირო რაოდენობა ვერ მიიღეს. ამასთან, სისტემაში 11 ვაკანსიას სხვა ვაკანსიებიც დაემატება, რადგან დღეს არჩეული მოქმედი მოსამართლეები სხვადასხვა პოზიციაზე გადაინიშნენ და მათი ადგილები გათავისუფლდა.
ჯერ უცნობია, როდის გამოცხადდება განმეორებითი კონკურსი.
საერთო სასამართლოებში ვაკანტურ თანამდებობზე დანიშნული მოსამართლეები არიან:
თბილისის სააპელაციო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა პალატაში:
1. ხატია არდაზიშვილი
2. ნინო ყანჩაველი
თბილისის სააპელაციო სასამართლოს საგამოძიებო კოლეგიაში:
1. პაატა სილაგაძე
ქუთაისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატაში:
1. ლერი თედორაძე
თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიაში:
1. ნიკოლოზ მარსაგიშვილი
2. გიორგი მიქაუტაძე
თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიაში:
1. ზაზა მარტიაშვილი
2. ბესარიონ ტაბაღუა
3. ელისო ტუკვაძე
თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატაში:
1. დავით ახალბედაშვილი
2. მიხეილ გოგიშვილი
თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატაში:
1. ბესიკ ბუგიანიშვილი
2. ვახტანგ მრელაშვილი
თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგიაში:
1. გიორგი არევაძე
2. ეკატერინე გაბრიჩიძე
3. ლიანა ორკოდაშვილი
ბათუმის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიაში:
1. ჯუმბერ ბეჟანიძე
ბათუმის საქალაქო სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ქობულეთის მუნიციპალიტეტში:
1. კობა გოცირიძე
რუსთავის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიაში:
1. მამუკა ნოზაძე
სამტრედიის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ვანის მუნიციპალიტეტში:
1. როინ კახიძე
სიღნაღის რაიონულ სასამართლოში:
1. ალექსანდრე ლომიძე
ცაგერის რაიონულ სასამართლოში:
1. ლეილა გურგუჩიანი
ხაშურის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ქარელის მუნიციპალიტეტში:
1. ნაირა გიგიტაშვილი
ზუგდიდის რაიონულ სასამართლოში:
1. ირაკლი აბშილავა
2. ფატი ფურცხვანიძე
თელავის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ახმეტის მუნიციპალიტეტში:
1. მარინე ცერცვაძე
ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთქ კოლეგიაში:
1. ნიკოლოზ მარგველაშვილი
ახალციხის რაიონულ სასამართლოში:
1. მარიკა ჩიტაშვილი
გალი-გულრიფშისა და ოჩამჩირე-ტყვარჩელის რაიონულ სასამართლოში:
1. დავით კეკენაძე
ზესტაფონის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე თერჯოლის მუნიციპალიტეტში:
1. ლელა ჭინჭარაული
მცხეთის რაიონული სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიაში:
1. ეკატერინე პართენიშვილი
მცხეთის რაიონული სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიაში:
1. ხათუნა ნადიბაიძე